Калібрування (налаштування) аудіометрів

Калібрування аудіометрів

Аудіометр – це сучасний електронний прилад для діагностики слуху. Він дозволяє виявити приглухуватість, встановити її ступінь і частоти, на яких у пацієнта порушено сприйняття звуків. Аудіометр ЛОР часто використовує в своїй роботі, щоб ефективно і швидко протестувати слух пацієнта. І для правильного функціонування приладу необхідно регулярно робити калібрування. Ця процедура дозволяє визначити, що аудіометр справний, а також налаштувати його.

калибровка аудиометровЗазвичай виробник при випуску проводить первісне калібрування приладу для діагностики слуху. Але в процесі експлуатації ці установки можуть поступово збиватися, і апарат починає спотворювати показання. Щоб відрегулювати його роботу, потрібно періодично його калібрувати і налаштовувати.

Акустичний нуль

Калібрування аудіометрів починається з регулювання акустичного нуля. Цей показник повинен відповідати положенням регулятора, коли сигнал приладу відповідає рівню нормального слуху. Тобто, це свого роду «нульовий відлік», за яким потім вибудовується шкала ступеню втрати слуху.

За цю точку відліку приймають норму звукового сприйняття, і потім на аудіограмі вона відображається у вигляді прямої горизонтальної лінії. Якщо ж у людини слух порушений, то лінія відхиляється від нуля і перетворюється в криву з піками на певних частотах.

Системи для налаштувань аудіометрів

Щоб налаштувати аудіометр, потрібно спеціалізоване обладнання. Це професійні системи, які імітують людський слух і складаються з 2 блоків:

 1. Штучне вухо – камера з порожниною, до якої підключають підсилювач і мікрофон приладу. Відтворює процеси, які відбуваються в людському вусі при прослуховуванні звуків (повітряна провідність).
 2. Мастоїд – відтворює структури черепа, його масу, кісткові тканини і т д. Завдяки цьому можна зімітувати процес кісткової провідності.

Завдяки таким системам можна налагодити контрольні показники навушників, звукопровідників, осциляторів та інших елементів аудіометру.

Як проходить калібрування

Принцип регулювання цих приладів такий:

 1. Акустична система задає необхідну граничну напругу.
 2. Регулювання проходить у частотному діапазоні, який злегка перевищує слуховий поріг – це дозволяє уникнути перешкод.
 3. Система робить перерахунок з урахуванням перевищення.
 4. На шкалі приладу фіксується акустичний нуль.

Як часто потрібно калібрувати прилад для діагностики слуху?

Зазвичай аудіометри калібрують 1 раз на рік, як і будь-яку вимірну техніку. Якщо в їх роботі виникли неполадки, то потрібно провести процедуру позапланово. В деякі моделі вбудована функція самодіагностики, але вона лише вказує на проблеми, а не вирішує їх. Тому потрібно звертатися до фахівців.

Де зробити калібрування аудіометру

Процедура проводиться спеціальними сервісними центрами. Якщо вам потрібне калібрування аудіометрів у Києві, зверніться в нашу компанію. У нас є сучасні акустичні системи, які дозволяють точно відрегулювати роботу приладів. Наші фахівці зроблять це оперативно і якісно, ​​а також дадуть гарантію на свої послуги.

У грудні 2021 року співробітники компанії пройшли навчання на базі заводу-виробника Resonance (м. Бергамо, Італія). Тепер в Україні доступна послуга калібрування всіх видів аудіологічного обладнання різних виробників.

Для запису на калібрування напишіть нам на електронну пошту bettertone.com.ua@gmail.com або зателефонуйте (044) 222-88-07 або заповніть форму запиту вартості калібрування нижче.

Форма запиту вартості калібрування

  ВАШЕ ІМ'Я*

  ВАШ ТЕЛЕФОН*

  ВАШ E-MAIL*

  БАЖАЮ ОТРИМАТИ ВІДПОВІДЬ:
  На emailЗателефонувати

  ВАШЕ ПИТАННЯ

  .