Імпедансометри

Імпедансометри

Імпедансометрце діагностичний апарат, який використовується в ЛОР-практиці для виявлення патологій середнього вуха. Також він може називатися тімпанометр. Цей вимірювальний прилад створює перепади тиску і потім фіксує, як структури середнього вуха на них реагують.

Навігація по сторінці:

 

Пристрій імпедансометрa

Імпедансометр складається з таких елементів:

 • Генератор чистого тону – виробляє тони, інтенсивність яких нижче значення, здатного викликати коливання барабанної перетинки
 • Повітряний насос з манометром – створює потрібний рівень тиску
 • Обтурбатор – використовується для фіксації зонда, що містить телефон, повітряний насос і мікрофон
 • Вимірювальний пристрій – оснащено аналізатором, який заміряє відбитий звуковий сигнал і обчислює акустичний опір середнього вуха

Додатково багато моделей можуть мати виходи для підключення до ПК, принтера та інших девайсів.

Для чого використовується імпедансометр

Тімпанометр дозволяє проводити обстеження, яке показує:

 • Ступінь рухливості і натягу барабанної перетинки, її цілісність
 • Функціональність слухової труби
 • Опірність слухових кісточок
 • Роботу акустичних рефлексів

За допомогою цього апарату можна виявити різні кондуктивні патології: перфорацію барабанної перетинки, отит, наявність рідини в середньому вусі, тубоотит, отосклероз.

Чому імпедансометр часто лікарі називають аудіометр імпедансний (імпедансометр вушний)

Всі ці терміни – назви одного й того ж приладу. Імпедансометр не є аудіометром в класичному розумінні цього слова – оскільки не виявляє пороги чутності. Але його теж використовують в ЛОР-практиці при скаргах пацієнта на поганий слух – він допомагає виявити кондуктивну туговухість. До того ж сьогодні можна зустріти діагностичні апарати категорії 2-в-1 – це аудіометр з імпедансометром, купити який слід тим, хто хоче проводити два обстеження в один захід. Тому в медичній практиці прижилася назва аудіометр імпедансний.

Типи і види імпедансометрів

Прилади даної категорії поділяють на 3 основні групи: скринінгові, діагностичні та клінічні.

Скринінговий

Найпростіший імпедансометр, ціна якого найбільш доступна. Відрізняється компактними розмірами і швидко проводить тестування, але має обмежений набір тестів і 4 клас точності. Обстеження на цьому приладі можна проводити тільки тим, у кого не пошкоджена барабанна перетинка. Він відмінно підходить для швидкої консультації і масової перевірки великого потоку випробовуваних – наприклад, на підприємствах чи в освітніх установах.

Діагностичний

Імпедансометр вушний, забезпечує більш високу точність вимірювання (2-3 клас). Володіє розширеним набором діагностичних тестів і може управлятися через ПК. Оптимальний варіант для приватних практикуючих фахівців – ЛОР-лікарів і сурдологів.

Клінічний

Діагностичний прилад 1 класу точності, що дозволяє проводити розгорнуте обстеження середнього вуха і акустичних рефлексів. Має найширший набір тестів і працює в різних режимах тестування. Дає можливість диференціальної діагностики і підключається до комп’ютера за допомогою спеціального програмного забезпечення. Підходить для великих клінік і спеціалізованих ЛОР-центрів.

Як і чому імпедансометр допомагає лікареві в постановці правильного діагнозу

Коли людина приходить на прийом до ЛОРа і скаржиться на поганий слух, біль у вухах і інші симптоми, найголовніше – швидко встановити причину. В одних випадках вона полягає в травмі або порушеннях роботи звукопровідного апарату, в інших – в патологіях внутрішнього вуха. За допомогою імпедансометра можна швидко зрозуміти, чи є у людини:

 • Порушення цілісності барабанної перетинки або інших структур
 • Тубарні відхилення
 • Ураження слухових шляхів
 • Розлади акустичних рефлексів

На підставі цих даних можна виявити різні вушні патології, а також зрозуміти, має порушення слуху кондуктивний характер або пов’язане з іншими, нейросенсорними, причинами.

Які результати діагностики можна отримати за допомогою імпедансометра

          Прилад показує:

 • Прохідність євстахієвої труби
 • Ступінь опірності слухових кісточок звуку
 • Цілісність барабанної перетинки
 • Фіксований, наростаючий, спадаючий, іпсілатеральний і контралатеральний акустичний рефлекс
 • Латентність рефлексу

Діагностичні можливості кожного окремо взятого імпедансометра залежать від його типу, модифікації, технічних параметрів.

Технічні характеристики імпедансометрів Resonance

Resonance – імпедансометр, купити який варто заради високої точності, широких діагностичних можливостей і безвідмовної роботи. Лінійка цього бренду має такі особливості:

 • Широкий асортимент моделей різних класів точності
 • Великий набір тестів
 • Ергономічну конструкцію
 • Зручність управління
 • Хорошу мобільність портативних моделей

Більшість моделей виробника оснащені високочастотними зондами і мають можливість управління з ПК.

Принцип роботи імпедансометра

Досліджуваному у вухо вставляють спеціальний зонд, підключений до приладу. Через нього подається звуковий тон з перепадами тиску і одночасно заміряється відгук акустичної опірності. На підставі отриманих даних аналізатор видає результати, які виводяться на РК-дисплей або екран комп’ютера.

Чим відрізняється імпедансометр від тімпанометра?

Тімпанометр досліджує функціональність середнього вуха. Імпедансометр – це прилад з більш розширеними можливостями, він також показує акустичні рефлекси, тому є більш універсальним варіантом.

Технічне обслуговування імпедансометра

Періодично потрібно перевіряти точність вимірювання за допомогою спеціального приладу. Діагностикою, ремонтом і калібруванням імпедансометра займаються спеціалізовані сервісні центри.

Переваги імпедансометра Resonance від виробника

Діагностичне обладнання торгової марки Резонанс цінується за свою точність і довговічність роботи. З приладами цього бренду зручно працювати, вони ергономічні і мають широкі діагностичні можливості. До того ж виробник надає офіційну гарантію, протягом якої сервісне обслуговування і ремонт проводиться безкоштовно. Єдиний нюанс – ці імпедансометри купити в Україні буває непросто, оскільки вони рідко зустрічаються в продажу.

Де і як купити імпедансометр або тімпанометр?

Якщо вам потрібен якісний імпедансометр або тімпанометр, купити його можна в «Беттертон». Ми реалізуємо оригінальну продукцію Resonance від виробника з офіційною гарантією.

Переваги придбання імпедансометра в Беттертон

Купуючи обладнання у нас, ви отримуєте:

 • Преміальну яість діагностичних апаратів Resonance
 • Офіційну гарантію від виробника
 • Технічне обслуговування протягом гарантійного терміну – консультації, перевірку, ремонт і калібрування
 • Цілодобову онлайн-підтримку від наших фахівців

 

Всі імпедансометри Resonance офіційно зареєстровані в Україні, пройдена процедура оцінки відповідності технічним регламентам згідно чинного законодавства.

Подивитися, як працює обладнання і поспілкуватися лікарями-практиками, можливо в одному з наших Центрів за попереднім записом.

Щоб вибрати потрібну модель, вивчіть асортимент на сайті або зв’яжіться з нашими консультантами!

Розрахувати вартість обладнання

  ВАШЕ ІМ'Я*

  ВАШ ТЕЛЕФОН*

  ВАШ E-MAIL*

  БАЖАЮ ОТРИМАТИ ВІДПОВІДЬ:
  На emailЗателефонувати

  ВАШЕ ПИТАННЯ

  .